Faker

Zaryzykuję stwierdzeniem ze nie istnieje na świecie gracz League of Legends który choć minimalnie interesuje się jego scena e-sportową i nie zna postaci:

Lee  “Faker” Sang-hyeok

Mid-laner SK Telecom T1 to prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalny gracz na świecie,
czym sobie na to zapracował?
Prawdopodobnie duże znaczenie ma to że jest on niewątpliwie najlepszym graczem świata.

Często nowi gracze na profesjonalnej scenie League of Legends zostają zastąpieni już po 1 roku,  nawet największe talenty borykają się z brakiem formy lub motywacji do gry na przestrzeni 2-3 lat swojej kariery.
Ciężko utrzymać szczytową formę przez wiele lat, motywacje do treningów i chęć ciągłej rywalizacji (szczególnie kiedy jest się najlepszy) jest to powszechne w większości sportów.

I tutaj wychodzi tytaniczna praca i ogromny talent Fakera.
Praktycznie od 2014 roku (dołączenie do SKT)  jest on najlepszy. Razem ze swoja drużyną której nie zmienił od początku swojej kariery zdobył już 3 tytuły mistrza świata co tylko potwierdza że jest to niespotykany talent.

Jaki jest sekret?

Ciężko nazwać to sekretem, a raczej ogromną pracą i profesjonalizmem. Lee przyznaje że trenuje (gra) średnio 8 godzin dziennie, często poza tym ogląda i analizuje grę przeciwników.
Ciekawe jest że pomimo gry w League of Legends już ponad 5 lat  ciągle twierdzi że gra sprawia mu przyjemność więc nie ma problemu z motywacją do pracy.

“Odpal stream, Faker gra”

Dlaczego tak mówimy, bo gry połączymy najlepszego gracza świata, ogromnie agresywny styl gry i  najniebezpieczniejszą linie w grze mamy mieszankę idealna.

Widzowie uwielbiają akcje, a on dostarcza nam ją w najlepszym wydaniu pokazując jako jeden z nielicznych że w najlepszej lidze League of Legends świata LCK  można samemu zabijać przeciwnika, wygrywać lini i nieść swoja drużynę do zwycięstwa.

Jak to wygląda?

Na potwierdzenie moich słów pare fragmentów gier. Znalezienie ich było dziecinnie proste, specjalnie wybrałem takie w których mecz został przegrany przez SKT.
Dlaczego?
Ponieważ tutaj widać co potrafi zrobić ‘najlepszy’ mid-laner świata.

Orianna Shockwave  w najlepszym wydaniu

1 v 3 + dive pod 2 wieże Vladimirem…

Bonus, Ekko mechanics 😉

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s